روغن سیلیکون برای گروهی از ترکیبات پلیمری و مونومری آبگریز استفاده می شود، که دارای پیوندهای سیلیکون و اکسیژن هستند. این ماده به دلیل پایداری بالا قدرت انتشار زیاد و غیرسمی بودن و به علاوه کشش سطحی پایین کاربردهای بسیاری در صنایع گوناگون داراست.

روغن های سیلیکون یک زنجیره خطی از واحدهای سیلوکسان و زنجیره های جانبی می باشند که توان دفع آب و چسبندگی دارند. این ماده دارای پایداری و مقاومت بالاست.

روغن سیلیکون  که پلی متین نامیده می شود به عنوان یک روان کننده در محصولات بسیاری همچون مواد غذایی و همین طور در صنایع گوناگون به کار می رود.

روغن سیلیکون که مایعی شفاف می باشد، مشخصات منحصر به فردی همچون مقاومت حرارتی و برودتی خوب، قدرت روان کنندگی زیاد و عایق بودن در برابر الکتریسیته دارا می باشد.

این مایع بی رنگ و بی بو به علت براق نمودن و قدرت جدا کنندگی کاربردهای فراوانی در صنایع گوناگون دارد.

کاربردهای روغن سیلیکون

Silicon oil به دلیل خواص ویژه، در صنایع گوناگون کاربرد دارد. از جمله آنها:

1.صنایع غذایی

گریدهای مختلف روغن سیلیکون در فرآوری و بسته بندی و تولید روکش درغذا ها استفاده می گردد. روغن سیلیکون برای جلوگیری از کف بیش از حد به روغن های پخت و پز افزوده می گردد. به علاوه در فرایند تخمیر دلستر عمل نموده و در ساخت این نوشیدنی مورد استفاده است.

2.صنایع لاستیک و پلاستیک سازی

این روغن برای تولید لاستیک و پلاستیک، تولید پلیش و واکس های مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا ویژگی براق کنندگی دارد.

3.صنعت پزشکی

روغن های سیلیکون دارای خاصیت آب گریزی و روان کنندگی می باشند؛ در نتیجه ترکیبی مناسب برای محافظت از ابزارهای جراحی هستند. ضمنا در پزشکی عمومی و جراحی ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

4.صنعت نساجی

این روان کننده پرکاربرد، در صنعت  نساجی نیز مورد توجه می باشد زیرا موجب لطافت الیاف می گردد.

shutterstock 9833917

درباره ما

شرکت پارسو رستاک آدرینا با پشتوانه تجربه چندین ساله با هدف انجام فعالیت‌های تولیدی و بازرگانی تاسیس شد. محور اصلی فعالیتهای این شرکت شامل:  تولید مواد منعقد کننده و واردات و تامین مواد شیمیایی ، کارخانجات ، مشاوره در امور بازرگانی و تجاری است.

آخرین پست ها

آدرس

ایران - خوزستان - اهواز – کیانپارس- انتهای خیابان پهلوان غربی روبروی سیتی سنتر خلیج فارس مجتمع ارشک طبقه 4 واحد8

061-33736304-5

061-33736304-5

info@parachem.ir

شنبه -چهارشنبه: 16:00 - 8:00